Dagmara Chowicka

Lipoliza iniekcyjna

Zabieg bezpieczny polegający na miejscowym rozpuszczeniu tkanki tłuszczowej.

Z pomocą kosmetologii estetycznej coraz łatwiej i szybciej można dokonywać zmian w swoim wyglądzie. Zabieg lipolizy iniekcyjnej polega na zredukowaniu nadprogramowej ilości tkanki tłuszczowej w okolicy: 

  • policzków
  • podbródka
  • ramion
  • brzucha
  • pleców
  • bioder
  • ud
Zabieg jest najbardziej skuteczny w przypadku osób, które nie mają zbyt wiele komórek tłuszczowych do usunięcia. Jeśli u pacjenta widoczna jest znaczna otyłość, potrzeba bardziej inwazyjnego zabiegu niż lipoliza.

Szacuje się, że pierwsze efekty dojrzymy po około 4-6 tygodniach od wykonania zabiegu. Wiąże się to z czasem, jaki potrzebny jest do rozkładu tkanki tłuszczowej. Ilość tygodni jest ściśle zależna od specyfiki miejsca poddanego zabiegowi.

Lipoliza należy do tych zabiegów, które wykonujemy w serii. Ta z kolei zależna jest od problematycznej partii ciałagrubości oraz obszaru tłuszczu. Najczęściej zaleca się serię składającą się od 3 zabiegów, w okresie co około 4 tygodnie.

Należy mieć świadomość, że lipoliza nie ma działania odchudzającego, a silnie modelujące. Największe efekty przyniesie osobom szczupłym bądź posiadającym kilka nadprogramowych kilogramów. Szczególnie, jeśli pacjenci ci mają problem z pozbyciem się nieestetycznychmiejscowych fałdek bądź otłuszczeń i działania ukierunkowane na siłownię i dietę nie przynoszą pożądanych rezultatów.

Działanie fosfatydylocholiny oraz deoksycholanu sodowego (główne składniki preparatów lipolitycznych) jest trwałe, co oznacza, że tkanka tłuszczowa poddana ostrzyknięciu tymi preparatami nie odnowi się w przypadku utrzymania stałej wagi.

Skuteczność zabiegu zapewniają takie składniki jak:

  • lipaza, krzem organiczny, fosfatydylocholina i kofeina pobudzają komórki tłuszczowe i uwalniają je
  • wyciąg z karczocha czy Ginko Biloba – redukcja płynów czy toksyn z organizmu
  • ekstrakt z nostrzyka – przyczynia się do poprawy mikrokrążenia, chroni przed akumulacją cellulitu, obrzękami czy bólem nóg
  • wyciąg z wąkroty – poprawia napięcie skóry
  • L-karnityna – aktywacja miejscowego nagromadzenia tłuszczy, aby uwolnić kwasy tłuszczowe

 

Kontrolowany proces zapalny, do którego dochodzi po ostrzyknięciu, może powodować nieprzyjemne odczucia, takie jak dyskomfort oraz ból. Do normalnych reakcji należą także obrzęki, zaczerwienienia oraz siniaki. Negatywne strony zabiegu powinny minąć po około 7-10 dniach po zabiegu.

W wielu przypadkach opuchlizna pozabiegowa w ogóle nie występuje.

W przypadku niskiego progu bólowego, zaleca się zażywanie leków przeciwbólowych.

przeciwskazania do wykonania zabiegu

mezoterapii peptydowej są:

⦁ ciężkie choroby nerek i wątroby,
⦁ cukrzycę z zaburzeniami naczyniowymi,
⦁ zaburzenia krzepliwości krwi,
⦁ stałe stosowanie leków przeciwzakrzepowych,
⦁ ciążę i karmienie piersią,
⦁ choroby autoimmunologiczne np. choroba tarczycy,
⦁ przewlekłe infekcje,
⦁ alergie i nadwrażliwość na kwas benzoesowy, soję lub witaminę B,E,
⦁ choroby nowotworowe.